Home › Prawda io fałsz dotyczące owoców acai jak również ich skuteczności

Prawda io fałsz dotyczące owoców acai jak również ich skuteczności

Pomimo wzrostu zainteresowania owocami acai w przeciągu ostatnich lat narosło wokoło właściwości tego owocu sporo nieprawdziwych twierdzeń. Jakie fakty są potwierdzone, a jakie teorie to mit? To prawda. Jagody acai niwelują wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które hamują ich aktywność. Potrzebne bywają także we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Jagody przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, reguluje trawienie – zatem zdają egzamin w odchudzaniu i to zwykle w tym kontekście znane są one najlepiej.

Bez wątpienia należy zaznaczyć, że same jagody nie uczynią cudów – niezbędne jest stosowanie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej – wtedy efekty mogą być znaczne. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach wpływa na sprawność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, w tym mózgu. Zaletą przyjmowania jagód palmy brazylijskiej jest również spore wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – wszystko to dzięki fitosterolom, które w owocach również się znajdują.Mity dotyczą przewaznie twierdzeń, że jagody zawierają mnóstwo wapnia i białka.

Rzecz jasna wyłącznie jagody nie zniwelują schorzeń, jakich leczenie wspomagają.

To jedynie dodatek do terapii i część profilaktyki zdrowia.

Rzecz jasna suplementy z owocami acai nie do końca mogą być w 100% naturalne – zawierają mnóstwo dodatków, które zawarte muszą być na etykiecie suplementu. Decydując się na suplementację owocami acai, w różnej formie sprzedawanej na rynku należy nie tylko doczytać zalety jagód, ale i potencjalne przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie są.

Nie warto wierzyć też we wszystkie informacje podawane przez znajomych, czy dystrybutora jagód – jak widać mogą być one nieprawdziwe..