Home › Najtańszy leasing samochodowy 2017

Najtańszy leasing samochodowy 2017

Gdy posiadamy firmę warto pomyśleć o aucie firmowym. Auto firmowe daje możliwość nam odciążyć nasz prywatny samochód oraz odliczyć koszty jego eksploatacji. Zakup samochodu firmowego można sfinansować tzw. "kredytem samochodowym". Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam na rozłożenie kosztów zakupu w dogodne raty comiesięczne. Każdy właściciel firmy pragnący kupić samochód firmowy finansowany z pożyczki, w pierwszej kolejności powinien rozważyć, który samochód go interesuje. Od typu pojazdu bowiem zależy wysokość raty naszego kredytu. Następny krok to wybór instytucji finansowej, np banku, gdzie zwrócimy się o pożyczkę. Polecamy porównać kilka ofert i zdecydować się na najlepszą.

Przed wizytą dla banku musisz zgromadzić wszelkie dokumenty firmowe potrzebne do kredytu. Jako finansowanie zakupu samochodu służbowego możemy wybrać kredyt na samochód służbowy lub kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu zakupu. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy .

Kredyt samochodowy jest przeważnie niżej oprocentowany, lecz pamiętać musisz, że w dowodzie rejestracyjnym, jako prawny właściciel będzie zapisany bank i odsprzedaż przed spłatą pożyczki nie wchodzi w grę.

Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, jednak daje swobodną możliwość operowania środkami pieniężnym a także autem kupionym za nie. Niezależnie od tego, który kredyt zaciągniemy w banku po zakupieniu pojazdu dla firmy możesz pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania przychodu wydatki z nim związane. Finansując samochód na kredyt, za koszty podatkowe uznać powinieneś: odsetki od pożyczki, opłaty związane z spłacaniem kredytu a także koszty eksploatacyjne samochodu ..