Home › Leki na łysienie promowane przez naukowców

Leki na łysienie promowane przez naukowców

Z problemem nadmiernego wypadania włosów ma problem coraz większa liczba mężczyzn, ale także pań. Przyczyn tegotypu stanów może być mnóstwo, dlatego niezmiernie ważna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, albo prewencji, który okaże się najbardziej skuteczny. W terapii warto wykorzystać skuteczne preparaty ziołowe np. olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi. Dzięki płukankom z ich zawartością odbudujemy włosy, zredukujemy ich wypadanie. Szybciej jednak działać będą środki z chemicznymi substancjami, aczkolwiek te wykazują znacznie więcej ubocznych skutków ich uzywania.

Ogromne znaczenie w profilaktyce ma właściwa pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, suszenie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Leki na receptę zalecane w zaawansowanych stadiach chorób mogą być uzywane wyłącznie zgodnie ze wskazówkami lekarza. Wzrost włosów uaktywnia minoxidil. Środki z jego zawartością przewaznie wmasować należy dwa razy w ciagu dnia. Czas działania to około 3 miesiące - w tym terminie powinny pojawić się nowe włosy w tych miejscach, w których je stracilismy. Inna metoda to wstrzykiwanie środka z kortyzolem. Raz w miesiącu powtarzany jest zastrzyk, a efekt pojawia się nawet po 4 tygodniach. Lekarz może zalecić dodatkową terapię. Należy podkreślić, że z roku na rok wzrasta liczba leków i zabiegów wpływających na porost włosów.

To, z jakich powodów utracimy włosy ma znaczenie w wyborze idealnej metodyleczenia. Babcine sposoby bywają skuteczne w lekkich stanach zapalnych.

W przypadku, gdy nie ma poprawy, konieczna jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i dobierze metodę leczniczą..