Home › Dowiedz się jakie mogą być powody gubienia włosów u pań i panów

Dowiedz się jakie mogą być powody gubienia włosów u pań i panów

Coraz więcej osób ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów.

Najczęściej sami doprowadzamy do zaistnienia problemu, aczkolwiek wystepują również bardziej złozone przyczyny tego typu sytuacji. Grube, lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdego, niezależnie od płci. Panowie również przecież skupiają znacznie większą uwagę do wyglądu. O ile dawne metody nie przyniosą planowanego efektu i poprawy kondycji włosów, niezbędne będzie rozpoznanie przyczyny wypadania włosów w większej, niż przyjęta ilości.Przewaga chorych konsultujących problem utraty włosów u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej czy dermatologa wskazuje na powód łysienia stres, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy czy niski poziom żelaza i składników mineralnych.

Często jako skutkiuboczne w działaniu innych stosowanych leków opisane bywa w ulotce nadmierne wypadanie włosów. Taka informacja przekazana lekarzowi dotycząca każdych środków stosowanych przez pacjenta ma znaczenie dla ustalenia powodu i dobrania sposobów leczenia i prewencji. Podstawowymi powodami łysienia u panów bywa osłabienie mieszków włosowych, przewaznie po 40 roku życia. Diagnozowane jest to jako łysienie plackowate, a także androgenowe. U kobiet także zwykle utrata włosów to efekt łysienia na szczycie głowy i nad czołem. Jest to związane ze różnicami hormonów, przewaznie w czasie przekwitania.

Aktywować je mogą również czynniki genetyczne, jak również antykoncepcja hormonalna.

Wśród kobiet łysienie może być wynikiem spadku poziomu żelaza, zaburzeń hormonalnych w okresie ciąży i połogu albo nerwów, choroby tarczycy..